בטר קייר פועלת לשנות את תרבות ההזדקנות במחלקות סיעודיות בישראל ולהפוך את החיים במוסדות סיעודיים לחיים שטוב לחיות אותם. מציאות החיים של מרבית הקשישים במחלקות סיעודיות בישראל הינו בלתי נסבל. חיים ללא משמעות, ללא פרטיות וללא שליטה של האדם על חייו. בדידות, שעמום וחוסר אונים צובעים את מרבית הימים והלילות של הדיירים החיים בהן. 40 שנה של ניסיון בארצות הברית מראים שאפשר גם אחרת. ניתן ליצור מקום נעים ומזמין עבור הדיירים, עבור המשפחות ועבור צוות המקום. ניתן לשלב רעיונות ניהול מתקדמים ואנושיים יותר ללא תוספת משמעותית של כח אדם, ללא גידול בהוצאות תפעול ולרוב גם תוך כדי הגדלת ההכנסות מהפרויקט. בטר קייר מביאה לארץ את הרעיונות ודרכי הפעולה של ארגונים מובילים בארצות הברית אשר חרטו על דגליהם את שינוי התרבות כדרך חיים, ומציעה אלטרנטיבה לניהול מוסדות סיעודיים. החברה מייעצת ומלווה מוסדות סיעודיים אשר רוצים לבצע שינוי, הן בשלב הבינוי/ שיפוץ/ התאמת המחלקה לרעיונות החדשים והן בשלב התפעול וההערכות התפעולית לצורך ניהול המקום וביצוע השינוי.

הערכים שעליהם מבוססת התפיסה השלטת במוסדות הסיעודיים אשר בוחרים לעבור שינוי:

  • בית – להפוך את המחלקה הסיעודית לבית אמיתי לאנשים שחיים בו.
  • אוטונומיה – לאפשר לאדם בחירה ולכבד את רצונו ודעתו בנוגע לנושאים שונים הקשורים לחייו כולל דברים מאוד פשוטים אך מהותיים כגון: מתי לקום בבוקר, מה ללבוש, מה ומתי ירצה לאכול, מתי יעדיף להתרחץ? מתי ירצה לנוח ומתי ללכת לישון? מה סדר היום המועדף עליו, באיזו פעילות ירצה לעסוק ומתי?
  • הנאה – מהם הדברים שמסבים לאדם הנאה? כיצד נהפוך פעולות בסיסיות לפעולות מהנות? מזון משובח, מוסיקה טובה ואהובה – מותאמת אישית לאדם, דגש על הנאות קטנות, ספונטניות, היכרות מעמיקה עם האדם, הרגליו ומה שהוא אוהב לעשות בשעות המועדפות עליו.
  • מערכות יחסים משמעותיות – עידוד ויצירת תנאים לפיתוח מערכות יחסים משמעותיות בין דיירים לבין עצמם, בין דיירים לאנשי צוות וחיזוק הקשרים עם בני המשפחה תוך יצירת אקלים לפעילות משותפת בין דורית בעלת משמעות
  • חיים בעלי משמעות – עיסוק בפעילויות מהנות ומשמעותיות עבור האדם, מערכות יחסים משמעותיות, דאגה לבעלי חיים, צמחים או דיירים אחרים במקום. תרומה מהידע של האדם לטובת המקום והחיים שלו ושל הסובבים אותו
  • פרטיות – באמצעות חדרים פרטיים או באמצעות יצירת פינות אישיות מובחנות בחדרי המגורים המשותפים ככל שניתן